BAYER FULL
BAYER FULL
Oficjalne forum zespołu Bayer Full

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czat ze Sławkiem Zapis Rozmowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BAYER FULL Strona Główna -> O zespole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
roland
Admin

PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 12:33 am    Temat postu: Czat ze Sławkiem Zapis Rozmowy Odpowiedz z cytatem

Otóż dzisaj pojawił się na stronie http://czat.onet.pl/1596708,1,0,bayer_full_-_slawek_swierzynski,archiwum_dyskusji.html zapis czatu ze Sławkiem Który obył się wczoraj za pośrednictwem strony programu Uwaga
Oto on

<S_Swierzynski> Witam wszystkich i zapraszam do zadawania pytań.

<~piotrekr5> Jak przygotowania do trasy koncertowej po Chinach i ile piosenek zdążył już się Pan nauczyć ??

<S_Swierzynski> Przygotowania cały czas trwają. Mamy nagranych 7 piosenek, w tym trzy w języku chińskim.

<Hydroxyzine> Hello ;> Panie Sławku skąd taki pomysł promowania Disco Polo w Chinach ?

<S_Swierzynski> Od Chińczyków. To im się spodobało. A muzyka nie ma granic.

<~piotrekr5> Kiedy planowane są koncerty w Chinach ??

<S_Swierzynski> Pierwsze koncerty planowane są w czerwcu tego roku, gdyż 1 czerwca odbywa się w Płocku koncert z udziałem artystów chińskich i nas.

<Adsolek> Jak długa będzie Wasza trasa koncertowa w Chinach, przecież to taki olbrzymi kraj?

<S_Swierzynski> Nie mamy pojęcia. Mamy wytypowanych 19 dużych dyskotek (5 tys. osób na parkiecie), w których będziemy grać na początku.

<KillYourLover> Czy nie uważa Pan, że większe uznanie zdobyłaby muzyka pop, niż disco polo ?

<S_Swierzynski> W chinach jest tzw. POP KANTON, ale jeżeli chcą słuchać disco polo, to proszę bardzo. My spełniamy tylko oczekiwania publiczności.

<cichy_lot> Czy macie coś specjalnego na Chiny, czy też może gracie to wszystko, co już znamy?

<S_Swierzynski> Nie, no oczywiście, że mamy nowe piosenki, specjalnie napisane dla Chińczyków, będziemy grani nasz repertuar i chińskie hiciory.

<DeWu> Sądzicie, że Takie przeboje jak "Moja mała blondyneczko" Podbiją serca i parkiety azjatyckich imprezowni?

<S_Swierzynski> Już podbiły. My tylko jedziemy je odtworzyć.

<~biedronka> Jak to się stało, że zaczął Pan się interesować tym gatunkiem muzyki?

<S_Swierzynski> Jak się coś wymyśli, to się nim interesuje. Byliśmy pierwsi..

<~piotrekr5> Ile czasu potrzebował Pan na stworzenie utworu Majteczki w Kropeczki ??

<S_Swierzynski> 20 minut.

<~iska1970> Czy lubi pan chińskie potrawy?

<S_Swierzynski> Bardzo. Naprawdę bardzo lubię.

<~czarnula> Czy lata disco polo już minęły?

<S_Swierzynski> Nie minęły i nie miną. Taka muzyka będzie miała zawsze słuchaczy.

<rolandkowalski> Panie Sławku, czy płyta, która ma być wydana w Chinach pojawi się też w Polsce ?

<S_Swierzynski> Tak. Już są prowadzone rozmowy z dwoma wytwórniami.

<~MUZYK0808> Dobry wieczór . Jak Pan myśli, dlaczego w Polsce ludzie niby wykształceni nie przyznają się do waszej muzyki i disco polo jest tematem niewygodnym?

<S_Swierzynski> Ostatnio nie spotkałem się z taką opinią. A i ci wykształceni wychowali się na naszej muzyce, więc z ochotą patrzę w przyszłość.

<~lukaszki> Panie Sławku, czy nie odnosi Pan wrażenia tak jak ja, że wraz z końcem epoki disco polo w Polsce, wszyscy Polacy przestali być jedną rodziną ?

<S_Swierzynski> Trochę bym się zgodził z Panem/Panią.

<hubertos> Dobry wieczór ... czy słucha pan też innych zespołów disco polo ??

<S_Swierzynski> Nie słucham, tylko ****. Muszę być na czasie.

<rolandkowalski> Czy pojawią się także jakieś teledyski do wspomnianej płyty z chińskimi utworami?

<S_Swierzynski> Na pewno tak, ale to zależy od chińskiego partnera. Mamy do wyboru całą fonotekę chińską, tak więc nie będzie problemu.

<~qwertyuiop> Czy słuchał pan kiedyś chińskiego disco polo?

<S_Swierzynski> Tak, byłem 2 razy w Hong Kongu więc miałem okazję na żywo posłuchać wykonań. Ale nie myślałem, że kiedykolwiek ja będę to śpiewał.

<~justa> Panie Sławku, dlaczego akurat taka nazwa zespołu a nie inna?

<S_Swierzynski> Kiedyś pijąc piwo w kantorku nauczycielskim, wymyśliliśmy tą nazwę zespołu. Na butelce było napisane beer full, ale pomyśleliśmy, że nie beer a bayer. Cała dalsza ideologia została dopisana później.

<~aanniiaa> A może jakiś casting na udział w Waszym teledysku się zapowiada?

<S_Swierzynski> Od 15 lutego w prasie ogólnokrajowej będzie taki casting ogłoszony.

<~rafalski901> Kto jest dla pana wzorem do naśladowania??

<S_Swierzynski> Zależy w czym.

<~Jacar> Jak Pan ocenia nowo powstałe formacje disco polo ? Czy wnoszą coś nowego do tej muzyki, czy bazują na Waszym doświadczeniu?

<S_Swierzynski> Bazują na naszym doświadczeniu, ale również wpływają jak taka świeża krew na tę muzykę. Takim przykładem może być zespół Cleaver.

<michal_wisn> Cześć Sławek ,jak doszło do konfliktu miedzy tobą a Michałem Wiśniewskim ???

<S_Swierzynski> Nigdy nie doszło do konfliktu. To jest po prostu nieporozumienie finansowe.

<~waski> Gdzie pan zaczynał swoją karierę ?

<S_Swierzynski> W przedszkolu. Na występach dla rodziców.

<~Szczepan> Czy myślał Pan o nagraniu płyty po rosyjsku? Byłem w Rosji, puszczałem tam Bayer Full i bardzo się Rosjanom podobało....

<S_Swierzynski> Chętnie bym to uczynił, ale my nie robimy czegoś bez zapotrzebowania. Więc jeśli nie ma zamówienia, to nie jedziemy. W tym roku mamy zaproszenie na Ukrainę i na Litwę. Może coś z tego wyniknie., zobaczymy...

<~Michal_Mc> Kto na polskiej scenie muzycznej jest dla Bayer Full największą konkurencją?

<S_Swierzynski> Bardzo trudne pytanie, ale zawsze te zespoły, które grają muzykę podobną do naszej, z tym że oczywiście mają za sobą promocję radiową.

<~gravity> Co byś chciał przekazać młodym, by zachęcić ich do czerpania z życia całymi garściami?

<S_Swierzynski> Poranek witać uśmiechem i nie napinać się za mocno.

<~sztabik> Czy Pańskie życie odzwierciedla się w twórczości, piosenkach?

<S_Swierzynski> Tak. Większość piosenek piszę na bazie moich doświadczeń.

<~rafalski901> Jak pan myśli, czy jest szansa, aby disco polo znów było pokazywane w dużej stacji telewizyjnej ??

<S_Swierzynski> Już jest pokazywane. W stacji TVN..Wink

<~Iloneczka91waw> Czy byłby Pan w stanie już na stale zakończyć karierę w Polsce, a pozostać na dobre i koncertować w Chinach?

<S_Swierzynski> Nigdy.

<~Kris> Czy zmieniłby Pan coś w swojej karierze?

<S_Swierzynski> Myślę, że nie. W życiu tak, ale w karierze chyba nie.

<~Klaudia_fajna> W jakich okolicznościach powstała pierwsza piosenka pana ?

<S_Swierzynski> Zostałem porzucony przez dziewczynę. Dodam więcej, że jeszcze nigdy jej nie nagrałem.

<~rafalski901> Co najbardziej lubi pan w polskiej publiczności ??

<S_Swierzynski> Emocje, pełen spontan i kulturę spożycia alkoholu.

<~fania> A czy chciałby pan nagrać piosenkę z jakąś inną gwiazdą muzyki, jak tak, to z jaką ?

<S_Swierzynski> To by było ciekawe doświadczenie i zrealizuję je z chińską gwiazdą.

<~Kris> Co Pan czuje występując przed tłumem fanów?

<S_Swierzynski> Przede wszystkim to jest takie miłe wzruszenie i bardzo bardzo takie ciepłe emocje. Nie mam tremy.

<Sauron> Co sądzi Pan o twórczości Boysów ??

<S_Swierzynski> Konsekwentne dążenie do celu. A Marcina bardzo lubię.

<~dziad> Czy wychodząc na scenę wypija pan jakąś ilość alkoholu dla odwagi?

<S_Swierzynski> Dla odwagi nie. Ale jak jest zimno, to tak.

<inez1971> Czy myślał pan nad bardziej nowoczesnymi wykonaniami Waszych przebojów? może z jakimś polskim raperem...?

<S_Swierzynski> Z raperem nie, dlatego że zatraciłoby to charakter disco polo, ale nowocześniejsze brzmienia tak.

<~gravity> Najsympatyczniejsza sytuacja z koncertu / ze spotkania z fanem?

<S_Swierzynski> Najzabawniejsze były dwa staniki w tym samym czasie, oba z numerami telefonów. Poza tym studenci z transparentami " I LOVE BAYER FULL" , wtedy zawsze są jaja...

<~lukasz1983> A co na to pana żona jak widzi pan tyle rożnych fanek lepiących się do pana?

<S_Swierzynski> Jest zawodowcem.

<~Kris> Czy ze wszystkich swoich piosenek jest Pan dumny?czy może odczuwa Pan niezadowolenie z kilku swoich utworów?

<S_Swierzynski> Na pewno jest kilka utworów, które chciałbym poprawić.

<~gravity> Twoje najważniejsze wartości i przekonania życiowe?

<S_Swierzynski> Wiara, rodzina, ojczyzna.

<~Madzia19> Kim chciałby Pan być, gdyby nie był muzykiem ?

<S_Swierzynski> Pozostałbym nauczycielem.

<~marek> Czy znudziły się panu te ciągłe wyjazdy, czy nie miał pan takich sytuacji?

<S_Swierzynski> Jak nie wyjeżdżamy, to nam się nudzi.

<~fania> Czy myślał Pan kiedyś o zostaniu rolnikiem ?

<S_Swierzynski> Jestem nim.

<~Szczepan> Wino i owoce morza czy wódka i chleb ze smalczykiem?

<S_Swierzynski> Wódka i chleb ze smalczykiem. I golonka.

<Sauron> Czy śpiewa Pan na weselach ?

<S_Swierzynski> Tak, ale tylko koncerty.

<znudzona17> Myśli Pan czasem o zakończeniu kariery? Kiedy i w jaki sposób?

<S_Swierzynski> Na razie o tym nie myślę, ale zobaczymy jak wrócimy z Chin;)

<gumaturbo> Czy kiedyś którejś z fanek udało się podbić pana serce?

<S_Swierzynski> Proszę o drugi zestaw pytań.

<~violeta> Gdzie poza swoim gospodarstwem spędza pan swój wolny czas?

<S_Swierzynski> Tak. Pływam na jachcie i latam na motolotni.

<~adasiiek> Miał Pan jakąś wpadkę na scenie ?

<S_Swierzynski> Pewnie. W Poznaniu. Wyszedłem taki pijany, że nie wiedziałem o bożym świecie.

<~Ursusowa> Czy spodziewał się pan takiego sukcesu?

<S_Swierzynski> Pracowałem na niego, ale nie wiedziałem, że będzie aż tak fajnie.

<~malina> Nigdy pan nie przerwał kariery?? Chociaż na chwilę??

<S_Swierzynski> Nigdy. Zawsze wiedziałem, że chcę to robić i konsekwentnie do celu...

<~piko46> Jakie jest Pana hobby?

<S_Swierzynski> Hodowla koni, żeglarstwo, motorowodniactwo i motolotnia.

<rolandkowalski> Czy na swojego następce szykuje pan któregoś z synów?

<S_Swierzynski> Myślę, że Damian obejmie po mnie schedę.

<kulis> Czy będzie Pan jeszcze występował dla polonii ze Stanów, czy może Chiny mają być ukoronowaniem kariery ?

<S_Swierzynski> Na pewno będę koncertował w Stanach, bo już mamy zabukowane koncerty. Klamka zapadła.

<Adsolek> Kto dogląda Pańską stadninę, jak jest Pan w długiej trasie?

<S_Swierzynski> Mój koniuszy - Julian.

<~grav> Osiągnął już Pan dużo w swoim życiu. Co jest dla Pana niespełnionym jeszcze marzeniem?

<S_Swierzynski> Wyprawa Dnieprem na Morze Czarne.

<~soku15> Jaka była inspiracja do napisania piosenki "majteczki w kropeczki" ? O ile w ogóle jakakolwiek była Smile

<S_Swierzynski> Dzień wcześniej rozstałem się z moimi kolegami z zespołu. Trochę bolała mnie głowa następnego ranka i postanowiłem napisać piosenkę jako już całkowicie wolny muzyk od wszelkich zależności. A temat się nawinął sam.

<~Kris> Gdzie jest lepsza atmosfera na koncertach: miasteczka,wsie czy duże miasta?

<S_Swierzynski> Wszędzie jest tak samo.

<~Ted> Czy zamierza pan ponownie zając się polityką ?

<S_Swierzynski> Ja cały czas się zajmuję polityką. Po prostu zależy mi na Polsce.

<~fania> Czy zapomniał Pan kiedyś słów na scenie ?

<S_Swierzynski> Nie raz. Smile A zwłaszcza piosenek, które są najczęściej śpiewane.

<maredo75> Czy jak Pan pracuje w rolnictwie, czy też Pan śpiewa pod nosem??

<S_Swierzynski> Bez przerwy. Jeżdżąc ciągnikiem po polu też.

<~tomek11> Czy lubi pan pomagać charytatywnie w miarę możliwości?

<S_Swierzynski> Bardzo. Ale muszę mieć przekonanie, że robią to ludzie z przekonania, a nie dla pieniędzy.

<barti148> Słyszałem , ze ma pan stadninie! czym są dla pana konie?

<S_Swierzynski> Konie są wielką przygodą i bezpośrednim kontaktem z historią.

<~gravity> Żyjesz chwilą czy intensywnie planujesz kolejne dni?

<S_Swierzynski> Żyję dniem, a przerażają mnie tygodnie, które są zaplanowane od początku do końca.

<~Klaudia_fajna> Jak zostać gwiazdą tak lubianą przez ludzi?

<S_Swierzynski> Robić to co się kocha. I być szczerym w tym, co się robi.

<~Ursusowa> Gdy zapomni pan tekstu, co się wtedy dzieje ?

<S_Swierzynski> Śmieję się, a ludzie śpiewają za mnie.

<~Kris> Miejsce koncertu najbardziej nietypowe?

<S_Swierzynski> Teatr w Bydgoszczy.

<gumaturbo> Gdyby miał Pan wybrać jedno wspomnienie z życia - którego by Pan nie oddał?

<S_Swierzynski> Narodziny pierwszego dziecka.

<~Michal_Mc> Która płyta w karierze była najbardziej przełomowa dla Pana i całej formacji?

<S_Swierzynski> Idą Święta. Z piosenkami świątecznymi i karnawałowymi.

<~fania> Czy jest Pan dumny z tego że Bayer Full utrzymuje się tyle na scenie i że przy tej muzyce bawi się tyle pokoleń ?

<S_Swierzynski> To jest mój osobisty sukces. Ale i sukces 16 milionów nabywców naszych płyt.

<~pankracy> Jak duże jest zapotrzebowanie na ten rodzaj muzyki który Pan uprawia, jak często Pan występuje publicznie z zespołem ?

<S_Swierzynski> Rocznie około 150 - 190 koncertów. Nie jesteśmy w stanie zagrać we wszystkich miejscach, gdzie nas zapraszają.

<Olima> Ma pan jakiś kanon zasad, według których występy na scenie, przed dużą publicznością są prostsze?

<S_Swierzynski> Występy przed dużą publicznością są bardzo łatwe. Trudne są dla 8/10 osób w strugach deszczu.

<~Madzia19> Czy ma Pan tremę wychodząc na scenę ?

<S_Swierzynski> Nie wiem, co to znaczy trema.

<Sexi97r> A ile lat ma zespół??

<S_Swierzynski> 25 lat ukończyliśmy 19 listopada ubiegłego roku.

<~Szczepan> Czy dojrzejesz kiedyś do nagrania solowej płyty?

<S_Swierzynski> Co to znaczy solowej płyty, że będę sam śpiewał?

<~kokoko> Często z rodziną kłócicie się o czas poświęcany fanom?

<S_Swierzynski> My się nigdy nie kłócimy. A o fanów tym bardziej.

<~kokoko> Jak znosi pańską sławę rodzina?

<S_Swierzynski> Czasami się śmieje z zachowań kobiet, które rozpoznając mnie na ulicy zachowują się w nieracjonalny sposób.

<~Iloneczka91waw> Jak pan dostałby propozycje wejścia do Big Brother, skorzystałby pan?

<S_Swierzynski> Nie. Nie jestem zainteresowany.

<~Madzia19> Czy zdarza się, że zatrzymują Pana fani na ulicy?

<S_Swierzynski> Tak i to bardzo często, prosząc o autograf, rękę podać czy porozmawiać chwilę. Raz dostałem nawet leki na ból pleców.

<sara882> Co pan robi, kiedy ma pan ważny koncert za granicą, ale pana gardło jest chore??

<S_Swierzynski> Przede wszystkim stosujemy tabletki "emskie" i pijemy napoje letnie niegazowane.

<gumaturbo> Co daje panu najwięcej motywacji i pomysłów na twórczość?

<S_Swierzynski> Kontakt z publicznością. Ich reakcja na piosenki.

<pieronek666222> Jak wspomina Pan pierwszy koncert??? i w jakim miejscu był???

<S_Swierzynski> Koncert estradowy z muzyką disco polo odbył się pierwszy w amfiteatrze płockim. Graliśmy wtedy w czterech facetów i muszę przyznać, że w rodzinnej miejscowości najtrudniej się gra.

<~Szczepan> Czy interesujesz się sportem? Jakiego sportowca podziwiasz najbardziej?

<S_Swierzynski> Interesuję się sportem, w którym nie można oceniać wyniku sportowca poprzez sędziów. Lubię sporty typu rzut oszczepem, skok w dal itp.

<~Michal_Mc> W którym kierunku będzie zmierzała muzyka Bayer Full - czy dalej biesiada, która nie zawsze przypada do gustu młodym ludziom? Czy może czymś nowym fani zostaną zaskoczeni (poza Chaina-polo)?? Smile

<S_Swierzynski> Ja myślę, że pozostanę przy biesiadzie, bo i ta ewoluuje.

<~soku15> Inny rodzaj muzyki której pan z przyjemnością słucha?

<S_Swierzynski> Country i szanty.

<~Hagen> Ile piosenek pan nagrał i ile czeka czeka w szufladzie?

<S_Swierzynski> Nagraliśmy około 500 piosenek. A w szufladzie czeka siedem chińskich:)

<~Iloneczka91waw> Żałuje pan, że nie ma już takich programów typu Disco Relax czy Disco Polo Live ? Ja przykładowo bardzo żałuję.

<S_Swierzynski> Czy takich samych - to nie żałuję. Ale z tą muzyką powinny być.

<~beti> Czy mimo upływu lat zespół tak popularny ma dużo koncertów i gdzie można się spodziewać waszych wystąpień? Pozdrawiam, Beata.

<S_Swierzynski> W tym roku będziemy bardzo często grali na Mazurach i Podkarpaciu. Takie są zamówienia.

<~Ursusowa> Spotyka pan się z niezbyt miłymi plotkami na swój temat ?

<S_Swierzynski> Nie. Wszystkie są prawdziwe..Wink

<solo> Czy proponowano panu zagranie w filmie?

<S_Swierzynski> Grałem już w filmie.. Fajna przygoda.

<~lukasz1983> Czy sam układa pan teksty do muzyki?

<S_Swierzynski> I muzykę i teksty sam komponuję i sam piszę.

<~dratini77> A w tańcu z gwiazdami wziąłby pan udział?

<S_Swierzynski> Spokojnie. Jestem nauczycielem tańca, tak więc nie ma problemów.

<~Szczepan> Czy z racji na popularność zdarza Ci się dostawać fory - np. rabat w knajpie, strzyżenie poza kolejnością...

<S_Swierzynski> Niepłacenie mandatów.

<~lajoszband> Czy gracie na żywo, czy jednak wspomagacie się playbackami?

<S_Swierzynski> Wspomagamy się półplaybackami. śpiewamy na żywo i dogrywamy na żywo.

<~lukasz1983> Ile czasu potrzebuje pan na zapamiętanie jednej piosenki?

<S_Swierzynski> Swoją pamiętam od razu, obcą muszę ze 4 razu zaśpiewać.

<~gravity> Po czacie, jak spędzisz dzisiejszą resztkę wieczoru:)?

<S_Swierzynski> Otworzę butelkę piwa irlandzkiego. Uśmiechnę się do mojego wnuka. Pomodlę się o szczęśliwy poród drugiego wnuka. W środę jestem pijany. Smile i szczęśliwy.Smile

<Moderator_Uwagi> To było już ostatnie pytanie, na które odpowiedział Sławomir Świerzyński. Dziękujemy za rozmowę i zapraszamy na uwaga.onet.pl.

<S_Swierzynski> Dziękuję bardzo za wszystkie pytania. Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BAYER FULL Strona Główna -> O zespole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: